دکتر میرزاده در جلسه شورای دانشگاه استان مازندران :

ایجاد دو صندوق ایده پردازی و مالی در استان ها/ مدیریت در دانشگاه آزاد اسلامی ،مشارکتی و مشورتی است/توسعه تحصیلات تکمیلی...

کد خبر: 587 تاریخ انتشار: 1395/7/5
جلسه شورای دانشگاه استان مازندران با حضور دکتر میرزاده و جمعی از معاونان سازمان مرکزی و روسای واحدهای استان مازندران برگزار شد.
image

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در این جلسه پس از شنیدن نقطه نظرات، پیشنهادها و مشکلات اعضا با تبریک فرا رسیدن دهه ولایت و عید غدیرخم، اظهار داشت: مدیریت در دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل ویژگی های آن ایجاب می کند تا مدیریتی مشارکتی و مشورتی باشد به همین خاطر 21 شورای راهبردی در حوزه های مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد تا با مشورت صاحبنظران و نخبگان ، خطاهای تصمیم گیری به حداقل برسد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست های شورای استانی و فوایدی که به خصوص برای مدیران و مسئولان در سازمان مرکزی دارد، گفت: رابطه منطقی چهارگانه ای بین جلسات پایش منطقه ای ، هیات امنای استانی، شورای دانشگاه استان ها و اجلاس سراسری شورای مرکزی وجود دارد تا تصمیمات اخذ شده در آنها هماهنگ و به توسعه کیفی دانشگاه منتهی شود.

وی ضمن قدردانی از رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و مدیران وی در مدیریت واحدهای این استان، افزود: مدیران واحدهای دانشگاهی باید تلاش کنند تا نه تنها اثر بخشی این دانشگاه در توسعه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در سطح استان را افزایش دهند بلکه موجب توسعه ملی نیز بشوند، که خوشبختانه این اثربخشی در استان مازندران ملموس است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی، خروج جوانان برای ادامه تحصیل به دیگر کشورها را دارای تبعات فرهنگی و اقتصادی زیادی دانست و گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی نه تنها مانع خروج ارز از کشور شده بلکه موجب بومی گزینی و جلوگیری از مهاجرت دانشجویان از شهرستان ها به شهرهای بزرگ و به تبع آن کاهش مشکلات اجتماعی و فرهنگی نیز شده است.

وی اقدام دانشگاه آزاد اسلامی در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی را به باغی تشبیه کرد که نهال های آن تازه کاشته شده است به طوریکه اثرات این اقدام در توسعه علمی و بالا رفتن رتبه تولید علمی کشور در دنیا تا چند سال آینده خود را نشان خواهد داد.

دکتر میرزاده همچنین با تاکید بر اینکه موضوعیت علم به گونه ای است که باید با کیفیت همراه باشد، خاطر نشان کرد: اگر علم با مقوله کیفیت مقارن نباشد ارزشمند نیست به همین سبب توسعه تحصیلات تکمیلی بدون رعایت استانداردهای لازم از نظر ما غیر قابل قبول است.

مسئولان استان مازندران بر روی پروژه های دانش بنیان سرمایه گذاری بیشتری داشته باشند

وی با بیان اینکه واحد دانشگاهی موفق، واحدی است که در اخذ پروژه از صنعت و خدمات عملکرد موفق داشته باشد، افزود: از آنجایی که استان مازندران سرزمین حاصلخیزی است از مسئولان دانشگاهی این استان توقع داریم بر روی پروژه های دانش بنیان سرمایه گذاری بیشتری داشته باشند.

دکتر میرزاده ادامه داد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای خروج از زیان ده بودن می توانند علاوه بر سرمایه گذاری در امور اقتصاد دانش بنیان در جهت تبدیل به احسن اموال مازاد خود اقدام کنند.

وی موافقت خود را با اختصاص سهمیه ای برای ارائه تسهیلات وام ارزان به اعضای هیات علمی و کارکنان و طرح های عمرانی استان مازندران اعلام کرد.

دکتر میرزاده در این جلسه همچنین با پیشنهاد ایجاد صندوق ایده پردازی در استان ها موافقت کرد و گفت: این پیشنهاد که در جلسه امروز مطرح شد، مدتی است که از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه در حال پیگیری است. همچنین علاوه بر این صندوق پیشنهاد می شود صندوق مالی استان با کمک سازمان مرکزی ایجاد شود.

در ادامه این جلسه پس از اینکه کارگروه های مختلف به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند ، معاونان و مدیران ستادی در سازمان مرکزی به فراخور موضوع مطرح شده به بحث و تبادل نظر و ارائه راه کار پرداختندکه مقرر شد مرکز هماهنگی امور استان ها پیشنهادها و راه کارهای مطروحه در جلسه را جمع بندی و به معاونین ، مدیران و مسئولان ذیربط در مرکز و استان ابلاغ و پیگیری کنند.

image
image
برچسب‌ها : استان مازندران - دکتر حمید میرزاده - شورای استان - صندوق ایده پردازی

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 908    ديروز: 4984    اين ماه: 908    تاکنون : 2913901