منصوریان مطرح کرد: تأمین نیازهای آموزشی و پژوهشی صنایع با مشارکت علمی دانشگاه آزاد


1398/02/15

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: نیازمندی‌های آموزشی و پژوهشی صنایع، با مشارکت علمی دانشگاه آزاد تأمین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی واحد ساری ، حسین منصوریان ظهر امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و شرکت برق منطقه‌ای این استان و گلستان با بیان اینکه رسالت دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به ارزش‌های انقلاب تربیت نسل جوان انقلابی و نخبه است اظهار کرد: با توجه به فضای ایجادشده و ورود این دانشگاه به بخش تحقیقاتی صنعت، در کنار مسئولیت آموزشی و فرهنگی به ایفای نقش در بخش پژوهشی خود نیز دست یافته است.

وی رسالت اصلی دانشگاه در کنار آموزش و پژوهش را رسالت اجتماعی عنوان کرد و افزود: حرکت دانشگاه به سمت کارآفرینی و مهارت‌آموزی از اهداف دانشگاه نسل چهارم انقلاب است. ایجاد ارتباط علمی بین استادان و صنایع و برقراری همکاری‌های مشترک به‌منظور بهره‌برداری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه موجود، برای رفع نیازهای جامعه با آموزش و کارآفرینی صورت می‌پذیرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: تأمین نیازمندی‌های آموزشی و پژوهشی صنایع، با مشارکت علمی دانشگاه چراغ تعهد اجتماعی در کنار آموزش را روشن خواهد کرد و ایجاد ارتباط علمی به‌منظور توسعه تحقیقات با بهره‌برداری از امکانات هر دو طرف توانمندی حضور دانشگاه در صنعت را نشان خواهد داد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه مازندران نیز دو بال پیشرفت یک جامعه را دانشگاه و صنعت دانست و گفت: دانشگاه جایی است که در آن علم تولید شده و به فناوری تبدیل می‌شود؛ صنعت نیز با بهره‌مندی از تولید این علم رونق اقتصادی را در جامعه به وجود می‌آورد بهترین راه ارتقای صنعت ارتباط با دانشگاه است.

حسین افضلی با بیان اینکه اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مورد نیاز شرکت برق منطقه‌ای مازندران بدون مشارکت دانشگاه امکان‌پذیر نخواهد بود عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با توجه به امکانات خوب کارگاهی و آزمایشگاهی و حضور استادان توانمند می‌تواند در پروژه بزرگ کنار صنعت برق استان مازندران و گلستان همکاری علمی داشته باشد.

وی گفت: حمایت از پروژه‌ها و پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی مرتبط با نیازهای استان‌های مازندران و گلستان در دستور کار این تفاهم‌نامه قرار دارد و شرکت برق منطقه‌ای در گسترش معنوی و مادی پروژه به‌صورت مشترک همکاری لازم را با دانشگاه انجام خواهد داد.

تفاهم‌نامه همکاری به‌منظور توسعه تحقیقات و پشتیبانی و استفاده از توانمندی‌های دانشگاه در صنعت بین دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان منعقد شد.

در این تفاهم‌نامه مواردی از جمله، برگزاری سمینار و کارگاه‌های آموزشی مورد نیاز در حوزه مدیریتی، اقتصادی، بازرگانی و فنی، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت، هدایت کردن پروژه‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی به سمت نیازها و چالش‌های شرکت برق منطقه‌ای، اعلام نیازهای پژوهشی و آموزشی به دانشگاه، پذیرفتن دانشجویان دانشگاه برای انجام کارآموزی، هماهنگی برای بازدید علمی کاربردی اعضای هیئت علمی و دانشجویان، همکاری در تولید محتوای فصل‌نامه الکترونیکی علمی –کاربردی، ارائه تجربیات خبرگان صنعت برق در قالب کارگاه آموزشی در محل دانشگاه به دانشجویان به امضای طرفین رسیده است.

 

اشتراک گذاری