استاندار مازندران: اختلاف علمی بین دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی وجود ندارد


1398/04/14

استاندار مازندران با بیان اینکه اختلاف علمی بین دانشگاه‌های دولتی و آزاد وجود ندارد، گفت: خانواده‌ها بدون اضطراب می‌توانند فرزندان خود را در یکی از دانشگاه‌ها ثبت نام کنند.

به گزارش روابط عمومی واحد ساری، دومین روز همایش فصل رویش با موضوع مشاوره و هدایت تحصیلی صبح امروز در بزرگترین حوزه کنکور سراسری استان مازندران در سال ۱۳۹۸ و در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با حضور استاندار مازندران، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و مسئولان استانی برگزار شد.

استاندار مازندران در این همایش با بیان اینکه اختلاف علمی بین دانشگاه‌های دولتی و آزاد وجود ندارد، گفت: خانواده‌ها بدون اضطراب می‌توانند فرزندان خود را در یکی از دانشگاه‌های استان بر اساس علایق و قبولی در رشته‌های مورد نظر ثبت نام کنند و این نشان‌دهنده پیشرفت سطح علمی دانشگاه‌ها در تمام رشته‌هاست.

احمد حسین‌زادگان با برشمردن سیاست دولت مبنی بر حذف کنکور عنوان کرد: داوطلبان می‌توانند بر اساس استعداد و علایق خود، رشته‌های دانشگاهی را انتخاب کرده و ادامه تحصیل دهند و وظیفه دولت در این شرایط متوازن‌کردن رشته‌های تحصیلی با حوزه‌های کارآفرینی، اشتغال و مسائل فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به موارد اشاره شده هم دانشگاه‌ها باید در برنامه‌ریزی خود مقتضیات جامعه را درنظر بگیرند و هم خانواده‌ها تلاش کنند فرزندان خود را تشویق به کسب مهارت و کارآفرینی کنند.

استاندار مازندران افزود: در همین راستا کارگروه‌های تخصصی و اتاق توسعه و تعالی با حضور رؤسای دانشگاه‌های استان و استادان ساعی پرتلاش در استانداری مازندران تشکیل می‌شود که برونداد این جلسات، قطعاً به بهبود وضعیت دانشگاه‌ها و دانشجویان کمک قابل توجهی خواهد کرد.

حسین‌زادگان درباره حمایت از طرح‌های کاربردی و اجرایی که در دانشگاه‌ها انجام می‌شود، عنوان کرد: پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان از این امتیاز بهره‌مند شده و با تشکیل اتاق فکر با محور کشاورزی می‌توان در استان مازندران از ایده‌های نو برای بهبود وضعیت جامعه استفاده کرد.

به گزارش آنا در پایان این مراسم استاندار مازندران به همراه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان از نحوه برگزاری آزمون سراسری بازدید کرده و با حضور در یادمان دو شهید گمنام واحد ساری با آرمان شهدای هشت سال دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

اشتراک گذاری