پاسداشت اربعین حسینی زنده نگه داشتن ارزش‌های دینی است


1399/07/16

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: پاسداشت اربعین حسینی زنده نگه داشتن ارزش‌های دینی است که موجب اتحاد مسلمانان و رونق دین اسلام در جهان می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساری، مراسم گرامیداشت اربعین حسینی با حضور دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های ساری در مرکز سمای واحد این شهرستان برگزار شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در این مراسم اربعین حسینی را یک پدیده بزرگ دینی برشمرد و گفت: اربعین حسینی طی ۱۴ قرن گذشته همواره محور ماندگاری نهضت عاشورا و گفتمان امام حسین (علیه‌السلام) بوده است و شرکت زائران حسینی در پیاده‌روی نمودی از معنویت، فرهنگ، سیاست و اجتماع آنان است.

حسین کرمانیان اضافه کرد: شیعیان در گردهمایی بزرگ اربعین حسینی از طرفی موجودیت خود را در ابعاد متفاوت به جهانیان اعلام می‌کنند و از سوی دیگر حضور زائران در مراسم اربعین حسینی هرچند به‌صورت نمادین موجب تأثیرپذیری و تأثیرگذاری آنان مقابل یکدیگر می‌شود.


 

وی یادآور شد: پاسداشت اربعین حسینی زنده نگه داشتن ارزش‌های دینی است که موجب اتحاد مسلمانان و رونق دین اسلام در جهان می‌شود.


تأثیر مراسم اربعین حسینی در ولایت‌پذیری و انتظار فرج

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران همچنین از شاخصه‌های اقتدار اسلامی که در مراسم اربعین حسینی را تأثیر آن در ولایت‌پذیری و انتظار فرج عنوان کرد که نقش اساسی در شکل‌گیری هویت اخلاقی جامعه مسلمین دارد.

کرمانیان، راه مقاومت مقابل تحریم‌ها را ایمان، همدلی و اعتقاد به فرهنگ اربعینی دانست و توضیح داد: اربعین یک جنبش عظیم اجتماعی است و برای عبور از تحریم‌ها باید به شور حسینی معتقد باشیم که این مهم بارها در راهپیمایی اربعین به جهانیان نشان داده شده است.

وی متذکر شد: هرچند که امسال ملت ایران به‌دلیل شیوع ویروس کرونا  در حماسه اربعین حضور ندارند، اما حرکت‌های نمادین این روز در ایران اسلامی نشان می‌دهد که جوامع اسلامی به‌ویژه شیعیان در مسیر بیداری اسلامی دچار تردید و سستی نشده‌اند.

 

اشتراک گذاری